Jõulud 2019

Uudised ja kommentaarid Eesti uute postmarkide kohta: kujundus, taustainfo postmargil kujutatu kohta, erimid ...
Vasta
elmo
Administraator
Postitusi: 3837
Liitunud: 08.08.2004 13:44

Jõulud 2019

Postitus Postitas elmo » 29.05.2019 22:07

Eesti Post / Omniva uudis 27.05.2019:
https://www.omniva.ee/index.php?article ... on=article&
Omniva otsib tulevase jõulupostmargi autorit

„Kutsume postmargikonkursil osalema kõiki loomevaldkonna inimesi ja huvitatud organisatsioone. Postmargist on saamas emotsionaalne toode – inimesed tahavad täna kirja või kaardiga edastada just emotsiooni mitte infot,“ ütles Omniva postiäri turundusjuht Maria Britikovski. „Seetõttu ootamegi kavandeid, mis on ühest küljest innovaatilised ning esinduslikud, teisalt aga jõuluteemalised ja meeleolukad.“

Kujundajatelt oodatakse hiljemalt 21. juuniks jõulupostmargi ning selle juurde kuuluva esimese päeva ümbriku ja esimese päeva templi kavandit. Konkursil osalemiseks tuleb kavandid esitada nii digitaalsete failidena kui ka paberil. Lisaks sellele, et konkursi võidutöö jõuab päriselt aasta kõige populaarseimale margile, auhinnatakse konkursi võitjat ka 1000 euro suuruse preemiaga. Lisaks saab 500 euroga tasustatud ka teine koht ning 100 euroga kolmas koht.

Konkursile esitatud töid hindab komisjon, kuhu kuuluvad EKA graafilise disaini osakonna projekti koordinaator Sandra Nuut, Omniva juhatuse liige Kaida Kauler, postmark tootejuht Ain Muldmaa, margikunstnik Indrek Ilves, teenusejuht Kärt Kõiva ning turundusjuht Maria Britikovski.

Konkursi tulemused kuulutatakse välja 21. juulil.

Omniva on juba kolm korda jõulude eel välja andnud lõhnava postmargi ning möödunud aastad on tõestanud, et kuigi kirjamahud üldiselt langevad, on jõulukaartide saatmine jätkuvalt populaarne. Kui Eesti esimene piparkoogilõhnaline jõulumark 2016. aastal ilmus, oli nii meedia kui ka klientide huvi ootamatult suur ja margid said kiirelt postkontorite lettidelt otsa. Erilise margiga kirja soovisid oma lähedastele ja sõpradele saata ka need, kes polnud seda juba aastaid teinud.

Eripäraste markide populaarsus sai kinnitust ka aasta hiljem kui turule tuli kaneelilõhnaline mark, mis sai samuti väga sooja vastuvõtu osaliseks. Hitiks kujunes ka 2018. aastal ilmunud mandariinilõhnaline Tallinna Raekoja jõuluturu motiiviga mark ning EV100 juubeliks ilmunud hõbemargi esimene tiraaž müüdi välja juba ilmumispäeval.

Konkursi lähteülesanne ja kandideerimiseks vajalik täpsem info on leitav
https://www.omniva.ee/postmargikonkurss.

Täpsema lisainfo saamiseks ja küsimuste korral konkursil osalemise kohta pöörduge palun aadressil postmargikonkurss@omniva.ee
Jõulupostmargi konkurss
https://www.omniva.ee/postmargikonkurss
Pilt

Piparkoogilõhnaline postmark? Kuusekujuline postmark? Puhtast hõbedast postmark?
Innovatsioon ja loovus toovad elevust ka postmarkide traditsioonilisse maailma ning nüüd on Sinu võimalus!

Otsime uut innovaatilist jõulupostmarki!

Kujunda oma jõulupostmargi kavand, sellega koos käiv esimese päeva ümbrik ja esimese päeva tempel – ning just Sinu loomingust võib sündida tänavune jõulurõõmu ja häid soove kodudesse kandev jõulupostmark! Jõulupostmark trükitakse pehmest vildist materjalile.

Kutsume postmargikonkursil osalema kõiki loomevaldkonna inimesi ja huvitatud organisatsioone. Ootame kavandeid, mis on innovaatilised, esinduslikud, jõuluteemalised ja meeleolukad.

Konkursil osalemiseks esita kavandid digitaalsete failidena ja paberil. Paberil kavanditega koos esita kinnine ümbrik oma kontaktandmete ja valitud märksõnaga. Märksõna peab kajastuma ka igal digitaalsel kavandil.

Konkursi lähteülesanne ja kandideerimiseks vajalik info asub SIIN
https://www.omniva.ee/public/files/fail ... ne_est.pdf

Tööde esitamise tähtaeg 21.06.2019.
Komisjon teeb oma valiku 21.07.2019.

Auhinnafond: 1. koht 1000 eurot, 2. koht 500 eurot, 3. koht 100 eurot.

Lisainfo: postmargikonkurss@omniva.ee

Aita meil luua kõige ilusam jõulupostmark!

Vasta

Mine “Eesti uued postmargid alates 1991. aastast”