Stockholm-Tallinn; Postitatud laeval - alates 05.07.1993

Uudised ja kommentaarid Eesti Posti poolt alates 1997. aastast kasutusele võetud erikujundusega kalendertemplite kohta.
Post Reply
elmo
Administraator
Posts: 4299
Joined: 08.08.2004 13:44

Stockholm-Tallinn; Postitatud laeval - alates 05.07.1993

Post by elmo »

Image
Rootsist Eestisse sõitvatel laevadel postitatud saadetistel kasutatav tempel peaks igati sobima erikujundusega kalendertemplite hulka. Elmar Ojaste poolt koostatud Eesti Posti erikujundusega kalendertemplite nimekirjas on kirjas, et see tempel võeti kasutusele. 05.07.1993. Elmar Ojastele kuuluvalt postkaardilt pärineb ka lisatud templi pilt -- parim, mis on mul kasutada. Enamasti on tempel löödud väga hoolega margi peale nagu näiteks Rootsis kasutava analoogse templi pildilt näha
Image
See oli vaid võrdluseks ning taas Tallinnas kasutatavast templist.
Kas keegi teab, mis ajani seda templit on kasutatud? Või on see jätkuvalt kasutusel? Hiliseim minu poolt nähtud templijälend on 26.12.2003.
Kas keegi teab, kes on selle templi kujundanud?
Samuti olen huvitatud heakvaliteedilsest templi pildist.
Vaido
Posts: 142
Joined: 19.08.2004 02:16
Location: Tartu
Contact:

Re: Stockholm-Tallinn; Postitatud laeval - alates 05.07.1993

Post by Vaido »

elmo wrote: Hiliseim minu poolt nähtud templijälend on 26.12.2003.
Kiirelt sorides leidsin viimaseks kasutuseks 1.juuli 2004, aga arvatavasti on see ka hiljem kasutusel olnud... kahjuks ka mitte eriti heas kvaliteedis

Image
Image
elmo
Administraator
Posts: 4299
Joined: 08.08.2004 13:44

Re: Stockholm-Tallinn; Postitatud laeval - alates 05.07.1993

Post by elmo »

Elmar Ojaste kirjutas täna filateeliauudiste listis:
Tempel STOCKHOLM - TALLINN POSTITATUD LAEVAL näib olevat olnud kasutatusel pidevalt. Minul on see tempel hilisema kuupäevaga 9.05.2005. Et esimene kasutuspäev oli 5.09.1993 seda teatas mulle Reet Nuu. Kes templi kujundas - ei tea.
Tervitustega
Markofiil Mats
Tänan Vaidot ja Elmarit kiire reageerimise eest! Tundub, et tempel võib tänagi veel kasutusel olla või oli seda veel õige hiljaaegu. Igal juhul võib seda seni kasutusel olevaks erikujundusega kalendertempliks pidada kuni pole tulnud teavet selle kasutuselt mahavõtmisest.
Mell
Posts: 115
Joined: 21.08.2007 10:01

Post by Mell »

2007. a mais Tallinna ning Stockholmi vahelisel Tallink "Romantika" laeval postitatud postkaart kustutatud Tallinna peapostkontori Sic! kalendertempliga. Postkaardi postitamistariifiks 6.50. Viimatine justkui kurioosne seetõttu, et teenusele vastav sisemaine tariif pidanuks olema 4.40.
tlass
Posts: 1
Joined: 25.02.2019 19:57

Re: Stockholm-Tallinn; Postitatud laeval - alates 05.07.1993

Post by tlass »

Image

Minuni jõudis selline ümbrik. Tempel peaks olema kõige varaseima võimaliku kuupäevaga.

Kas keegi oskab kommenteerida ehtsuse osas? Näiteks tekitab küsimusi see, et ümbrikku pole suletud ja pole ka aadressi peal. Kas keegi ilmselt võttis endale laevalt suveniiri?
Post Reply

Return to “Eesti Posti erikujundusega kalendertemplid”