Eesti Maanteemuuseum -- alates 06.06.2005

Uudised ja kommentaarid Eesti Posti poolt alates 1997. aastast kasutusele võetud erikujundusega kalendertemplite kohta.
Post Reply
elmo
Administraator
Posts: 4299
Joined: 08.08.2004 13:44

Eesti Maanteemuuseum -- alates 06.06.2005

Post by elmo »

Sellel templi teemal on juba väike ajalugu, mida tutvustan tsitaatidega filateeliauudiste listist:

Saatja: Heino Nurmberg [hnurmberg@earthlink.net]
Saatmisaeg: 21. juuni 2005. a. 2:28
Teema: [filateelia:320] Maanteemuuseum

Filateelia:291 kuupäevaga 7. juuni 2005 tõi teate, et “Varbuse vanas postijaamas on alates tänasest külastajatele avatud Eesti Maanteemuuseum” ja et selle “avamise pidu peetakse laupäeval 11. juunil”.

Suur oli minu üllatus, kui 20. juunil tõi post mulle koju La Quintas, Californias postkaarti, mis oli tuttava poolt saadetud 11. juunil Põlgastest, Põlvamaal. Piltpostkaart ise polnud suur üllatus. Sellel oli pilt Eesti Maanteemuuseumist endises Varbuse hobupostijaamas. Üllatus oli aadressipoolel, kus postmarki kustutas erikujundusega tempel “EESTI MAANTEEMUUSEUM / 11-06-2005 / PÕLGASTE / AS EESTI POST

Ma ei olnud filateelia listis mingit teadet sellest templist kohanud. Sellest siis ka see üllatusmoment.

Nüüd küsimus laiemale ringile, kaasa arvatud austatud AS Eesti Posti personaalile: Mis kuupäeval hakati seda erikujundusega kalendertemplit kasutama? Oli see 7. juuni 2005 või hoopis Maanteemuuseumi avamise peol 11. juunil?


Meenutuseks Heino Nurmbergi poolt viidatud listisõnum
Saatja: Elmo Viigipuu [elmo@hot.ee]
Saatmisaeg: 07. juuni 2005. a. 20:50
Teema: [filateelia:291] Varbuse vanas postijaamas

Varbuse vanas postijaamas on alates tänasest külastajatele avatud
Eesti Maanteemuuseum
http://muuseum.mnt.ee/

Maanteemuuseumi avamise pidu peetakse järgmisel laupäeval, 11. juunil
http://www.polvamaale.ee/index.php?alam ... 1e704d7232


Saatja: Vaido Lillemaa [vaido13@hot.ee]
Saatmisaeg: 21. juuni 2005. a. 11:58
Teema: [filateelia:321] Re: Maanteemuuseum

Tere,
Sain Maanteemuuseumi juhataja Marge käest vastuseks:
***
Kalendertempel tuli kasutusele 6. juunist 2005 s.o. Maanteemuuseumi ametliku avamise päeval. Alates sellest on tempel kasutusel olnud. Selle kujundas Tuuli Tubin maanteemuuseumist.
***


Saatja: Elmo Viigipuu [Elmo.Viigipuu@elion.ee]
Saatmisaeg: 21. juuni 2005. a. 12:36
Koopia: louna.regioon@post.ee
Teema: [filateelia:322] Re: Maanteemuuseum

Väike veaparandus. Postitempli tegemise korraldas Eesti Postmark ja selle kujundas siiski Lembit Lõhmus.

Head postiametnikud Eesti Posti Lõuna regioonist!
Miks uudis erikujundusega kalendertempli kasutuselevõtust ei jõudnud Eesti Posti veebile ning meie listi? Usun, et vastus sellele küsimusele huvitab paljusi selle listi lugejaid.



==============
Templi autori kaasabil, on mul võimalik tutvustada templi pilti:
Image

Uue templiga saadetiste huvilised võiksid üritada kaupa teha Eesti Maanteemuuseumi töötajatega. Kontaktandmete asjus leiab abi nende veebilehelt
http://muuseum.mnt.ee/?D=12
elmo
Administraator
Posts: 4299
Joined: 08.08.2004 13:44

Re: Eesti Maanteemuuseum -- alates 06.06.2005

Post by elmo »

Muuseumis on mingil hetkel kasutusele võetud templi uus variant, millest Ago Papp on mulle pildi saatnud:
Image
Post Reply

Return to “Eesti Posti erikujundusega kalendertemplid”