Olen filateeliaga tegelenud yle 50 aasta, sellest 45 aastat male temaatikaga. Mind huvitavad kõik malega seonduvad margid, tervikasjad ja eritemplid. Eriti huvitun postist läbikäinud kirimale kaartidest aastani 1950 ja kõikidest  male suurmeistrite kirjadest. Kõik pakkumised on teretulnud.

Oma lehekylje tegemisele tõukasid tagant järgmised asjaolud:
- esiteks, viimastel aastatel on praktiliselt kadunud võimalus täiendada kogu kohapeal;
- teiseks, on märgatavalt suurenenud mitteametlikud väljaanded, mida pakutakse markidena. Isegi suured filateeliaga tegelevad agentuurid pakuvad neid. Muidugi kellelegi ei saa keelata ilusate piltide kogumist. Selleks et kollektsionäärid saaks eristada marke piltidest, asetasin nad eraldi alalõiku: cinderellad ja vinjetid. Esialgne plaan koostada katalog mitteametlikest male "markidest" on praktiliselt võimatu, sest paljude väljaannete kohta selgub tõde alles aastate pärast.

Siin veebilehel esitlen oma nägemuse male markide ametlikest väljaannetest. Tänaseks on valmis aastad 1947-1981. Aastad 1982-2016 on hetkel tegemisel. Tekkis probleeme 1982 aasta väljaannetega. 

Male tervikasjade loetelu on osaliselt toodud ära tervikasjade vahetuse pakkumise alalõigus.  Võta julgelt ühendust, kui soovid midagi pakkuda või otsid ise midagi.
 

Aare Sepp