09.05.2016 – EUROPA. Mõtle roheliselt

By | p.k.p.l.

627_628_EUROPA_uudisSel aastal on EUROPA margisarja teemaks „mõtle roheliselt“. Kahest margist üks on väljaandva riigi kujundatud ning teine mark on kõikidel ühesuguse kujundusega. Eesti margid moodustavad väljaandes omavahel ühtse terviku.
Esimesel margil näitab kunstnik, et töö tegi küll ahvist inimese, aga mida inimene siis oma tarkusega teinud on…? Lisaks inimese arengule ja tossavate korstnatega tehastele on margil kujutatud maailma esimene taskukohane ja seetõttu masstootmisesse läinud auto „Ford model T“. Üleni roheliselt trükitud ümbrikul on vastukaaluks elektriauto stiliseeritud kujul. See on ilmekas näide, et roheline mõtlemine on saanud väga populaarseks just transpordi valdkonnas. Samuti leiab ümbrikul vihjeid selle kohta, et Eesti lõi esimese riigina maailmas üleriigilise elektriautode laadimisvõrgustiku.
Teisel margil on PostEurop-i korraldatud konkursi võidutöö mille autor küproslanna Doxia Sergidou on öelnud nii: „Peamine eesmärk oli näidata seda, et kõik on ainult meie enda kätes, soovides luua rohelisem ja puhtam planeet. Kujunduse ülaservas olev käsi esindab meist igaüht, värvides hallid toonid roheliseks, mis sümboliseerib lootust ja inspireerib meid looma paremat maailma. Vasak pool sümboliseerib meie maailma saastunumat poolt ja suurt katastroofi, mis on põhjustatud tehaste, autotööstuste, elektrijaamade ja nende jäätmete ladustamise tõttu. See näitab kuidas inimtegevuse tagajärgedel on negatiivne mõju meie looduskeskkonnale. Selle kontrastiks on margi parem pool kujundatud rohelistes toonides ning kasutades taastuvenergiat, elades säästlikumalt ja olles teadlikum, mõjutame positiivselt ka oma planeeti. Sellel ei ole positiivne mõju vaid tänasele põlvkonnale, vaid aitab kaitsta ka tulevasi põlvi, et üheskoos edasi eksisteerida“.

Eesti Post 627-09.05.16 ja 628-09.05.16

Lisainfo ja kommentaarid nende postmarkide kohta filateelia foorumis.